Iftar i lezetshëm: mish qengji me perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 800 gram copa të mëdha qengji
  • 4 patate të mesme
  • 4 karrota të mesme
  • 2 qepë mesatare (ose 20 copëza)
  • 5 gota ujë
  • 1 lëng limoni i shtrydhur fllad
  • 1 lugë miell
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1⁄2 lugë çaji biber të zi
  • 4 degë majdanoz

Përgatitja:

Nëse preferoni të përdorni mishin e qengjit pa dhjamë, prisne në copa të mëdha.

Vendoseni qengjin në një tigan të thellë. Shtoni ujë dhe lëreni të gatuhet mbi nxehtësi mesatare. Hiqni shkumën që del në sipërfaqen e tenxhere me një kullesë.

Pritini patatet e qëruara në gjysmë. Pritini nektarinën në copa të mëdha.

Pritini karrotat që i zhvisheni hollësisht ose i copëtoni në copa të mëdha.

Shtoni perime të copëtuara, erëza dhe lëng limoni në mishin e gatuar deri sa të butë dhe vazhdoni gatimin në zjarr të ulët.

Shtoni miellin që keni hapur me ujin e enës dhe përzieni në tenxhere.

Kur perimet të gatuara së bashku me mishin të jenë zbutur dhe salca ka një qëndrueshmëri të lehtë, shtoni gjethe majdanoz të grirë imët dhe shërbejeni të nxehtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPreshë me mish
Artikulli tjetërBiftek me sos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu