Bukë shtëpie për iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 gota miell
  • 1/2 pako maja
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1.5 gota ujë të ngrohtë

Përgatitja:

I bashkojmë të gjithë përbërësit dhe përgatisim brumin. E leme brumin të pushoj për 1 ore.

E hapim brumin e pushuar në banak me duar për disa minuta dhe i japim formën e bukës dhe spërkasim miellin në tenxhere dhe vendosim brumin.

E lëmë të pushoj përsëri në tenxheri.

E mbyllim kapakun e tenxheres në 200 gradë, hapim kapakun për 20 minuta dhe e gatuajmë në 200 gradë derisa të piqet  për rreth 30 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSalcë Pastash nga Patatet
Artikulli tjetërBukë me fara

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu