Desert ideal për iftar byrek molle

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 gota miell
  • 1 gotë çaji sheqer
  • 1 vezë
  • 1 gotë çaji kos
  • 200 gram margarinë
  • 1 pako pluhur për pjekje
  • 1 pako vanilje

Për harqin:

  • 4 mollë të bluara
  • 1 lugë çaji kanellë
  • 3 lugë sheqer

Për sipër:

3 lugë sheqer

Përgatitja:

Për të përgatitur harqin e mollës; Me shtimin e mollëve të grira, sheqerin dhe kanellën, skuqni mollët për rreth 10 minuta derisa të thithin lëngun. Lëreni në njërën anë të ftohet.

Përzieni vezën dhe sheqerin në një enë ovale. Shtoni kosin, margarinë, vaniljen, miellin dhe pluhurin për pjekje që keni mbajtur në temperaturën e dhomës. Zijeni të gjithë përbërësit.

Ndani një të katërtën e brumit që keni përgatitur dhe lëreni në një skaj. Pjesa tjetër e miellit derdhni në banakun e kuzhinës me ndihmën e një rrotullimi 1-2 cm.

Merrni me kujdes brumin që keni mbështjellë në një tepsi të rrumbullakët. Përhapeni në harqin e mollës që keni përgatitur.

Merrni copa me madhësi arre nga brumi që keni ndarë dhe hapini ato në shkopinj të hollë të gjatë duke shtypur me pëllëmbën tuaj në banakun e kuzhinës.

Vendosni copat e brumit në byrekun e mollës në mënyrë që të duket si një grilë. Shtypni butësisht për ta bërë brumin të ngjitet në nyje.

Piqni byrekun e mollës në furrë të parangrohur 180 gradë për 35 minuta. Pas ngrohjes, shoshitni sheqerin pluhur sipër dhe shërbejeni pasi të keni prerë në feta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu