Gjevrek në shtëpi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

Për brumin:

  • 4 gota miell
  • 200 gram gjalpë
  • 1 filxhan ujë të ngrohtë
  • 1 lugë gjelle maja e thatë
  • 1 lugë çaji sheqer pluhur
  • 1/2 lugë çaji kripë

Për më lart:

  • 1 të verdhë veze
  • 1 lugë gjelle susam
  • 1 lugë gjelle qimnon të zi

Përgatitja:

Merrni miellin në banakën e kuzhinës. Përzieni majanë e thatë, sheqerin pluhur dhe ujin e ngrohtë në një enë të veçantë dhe lëreni të pushoj për 5 minuta që maja të aktivizohet.

Shtoni përzierjen e kripës, 50 gram gjalpë dhe përzierjen e majes të thata, të cilat mbahen në temperaturë dhome në pjesën e mesme të miellit. Përzieni brumin me miellin e mbetur në skajet dhe përzieni me duar derisa të mblidhen.

Pasi të keni ngjeshur lehtë, mbulojeni atë me një leckë të pastër. Lejoni të qëndrojë për 30 minuta në temperaturën e dhomës.

Pasi ta keni ndarë brumin në 12 copa të barabarta, rrokullisni brumërat në banakun e kuzhinës.

Ndani në mënyrë të barabartë gjalpin dhe vendosëni në secilin kulaq nga një. Hedhni brumin me gjalpë dhe lërini për 10 minuta në temperaturën e dhomës.

Bëni brumin gjevrek dhe hedhëni në tepsi me gjaplë .Spërkatni me fara të susamit dhe qimnonin e zi pastaj lyeni me të verdhë të vezës.

Prisni edhe 15 minuta të tjera në temperaturën e dhomës për të pushuar.

Futeni në furrën e parangrohur 180 gradë për 25-30 minuta derisa ato të kthehen në ngjyrë dhe të fryhen .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu