Fergese me gjize e veze

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300gr gjizë,
  • 3 vezë,
  • majdanoz,
  • Menderz te njome,
  • hudhëra,
  • Rigon,
  • piper,
  • vaj,
  • Salce domate,
  • kripë.

Hapat

Marrim tiganin ( ose tenxheren ) hedhim vajin dhe ne te njejten kohe hedhim hudhrat,( thelpinj) i skuqim mire po gjithmone ne zjarre te avashem.

e momentin qe hudhra e ka nxjere aromen ne do te hedhim salcen e domates dhe do ti kavardisim dhe do ti leme te skuqen ne zjarre te avashem.

Salcen e domates do ta leme deri sa te dale ne lyre (po gjithmon ne zjarre te avashem kjo duhet te kihet parasysh se eshte shume domethenese ne keto lloj recetash).

Ne momentin qe gjella ka dale ne lyre ne do te hedhim majdanozin, menderzen, rigonin, piperin. kripen dhe i perziejme te gjitha bashke.

Me pas hedhim gjizen.Do ta kavardisim deri sa te jete shperndare e gjithe gjiza.

Hedhim vezet dhe i perziejme bashke me gjellen e pergatitur.

Fergesen e leme deri sa te marre dy deri ne tre vale dhe e stakojme zjarrin ku e leme me kapak te mbyllur.

Ne kete moment fergesa eshte gati per tu servirur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu