Si të gatuajmë Fasule pa shumë mundim

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 350 gram fasule,
  • 2 karota,
  • 2 speca të kuq,
  • 2 qepë,
  • 1 lugë gjelle me kripë,
  • 2 gjethe dafine,
  • 2 lugë gjelle salcë domatesh,
  • 2 litra ujë.

Përgatitja:

Sugjerohet që fasulet ti vendosni në ujë një ditë para, në mënyrë që të ziejnë më shpejt. Në fillim i jepni fasuleve një valë. Pastaj i kaloni në një tenxhere me ujë të vluar.

Shtoni qepët, karotat, specat, gjethet e dafinës dhe i lini të ziejnë.

Pasi kanë zier përgatisim salcën. Në një tigan me vaj ulliri skuqim qepën dhe shtojmë salcën e domateve. E trazojmë mirë për 5 minuta dhe më pas ia shtojmë tenxheres ku kishim fasulet. Shtoni kripën dhe e lini rreth 10 minuta në zjarr


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu