File Pule me Kërpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 mish i bardhe pule, 2 lugë të gjellës vaj, 5-6 kërpudha, 2 lugë të gjellës qumësht, 1 lugë kripë, 1 lugë Biber i zi, 1/4 tas koper.

Përgatitja:
Pulën vendosni në një pjatë duke ia derdhni përmbi qumështin, vajin, kripën, biber e zi.

Pjatën me pulë vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 1-2 orë, kërpudhat preni në copa të vogla dhe fërgoni në tigan.

Në të njejtin tigan fërgoni mishin e pulës në të dy anët, pulën e shërbeni me kërpudha dhe koper.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakDyner me Mish Viçi
Artikulli tjetërPeshk i Mbushur

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu