Gishta Pule

spot_imgspot_img

Perberesit:
500 gram stek pule,
1 vezë,
Miell,
Prezlla (buke e grire).

Pergatitja:
Marrim stekin e pules dhe presim ne pjese te gjata sikur ne fotografi kryposim dhe i lem per 1 ore. Pastaj i marrim dhe i kalojme neper miell pastaj neper vez dhe ne fund ne prezlla.Skuqim vajin dhe i kalojm ne te deri sa te fitojn ngjyren sikur ne fotografi .Jan gati servohen te nxeta dhe mund ti shoqoroni me sos dhe ndonje sallat jeshile


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelan me Pulë Fshati
Artikulli tjetërKofshë Pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu