Gjelle me patate

spot_imgspot_img

Perberesit:
Mish vici 5-6 racione
2 kokrra qepe
domate te copetuara
2 kokrra te vogla
1 kg patate

Pergatitja:

Ne fillim do te veme mishin ne tenxhere sa te thahet pak mishi dhe i shtojm pastaj 6 luge vaj
Pasi skuqim mire mishin shtojme qepen e grire dhe e kaudisim edhe ate bashke me mishin

Hedhim edhe pak kripe qe qepa te zbutet dhe mishi te marre shije/

Nderkohe patatet i kemi qeruar dhe i lejme ne nje ene me uje

Shtojme domatet e copetuara. Dhe e lejme te zieje me mishin.

Hedhim edhe patatet dy heresh dhe e lejme me zjarr te ngadalte , duke i shtuar pak uje te ngrohte . Shtojme edhe pjesen tjeter te patateve dhe i mbulojme me uje. shtojme pak kripe dhe i veme ne presion.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGullash Hungarez
Artikulli tjetërQofte Bosnje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu