Mish pule me sos

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 kg mish gjoks pule
1 qepë
2 lugë gjalpë
1 lugë Uthëll
1 lugë sos curry
1 Krem
erëza
kripë.

Pergatitja:
Vajin e derdhim në tenxhere, mishin e pulës e premë në copa të vogla dhe e fërgojmë.
Pas fërgimit të mjaftueshëm të mishit, e largojmë mishin dhe ia shtojmë qepën, uthëllën, curryin, kripën erëzat.
Së fundmi ia shtojmë kremën dhe mishin e pulës së fërguar e derdhim në këtë sos.
Rreth 2 minuta e përziejmë mishin në sos dhe e largojmë tenxherën nga zjarri, e vendosim në pjatën kryesore.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjellë me qofte
Artikulli tjetërGjellë e lëngshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu