Gjellë me patëllxhanë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 lugë vaj vegjetal,
  • 1 lugë gjalpë,
  • 10 domate te vogla,
  • 3 patëllxhanë,
  • 2 gota bollgur,
  • 4 gota ujë,
  • kripë,
  • borzilok.

Hapat:

Patëllxhanat i premë në copa të vogla dhe i fërgojmë në tenxhere derisa ti skuqim.

Bollgurin e vendosim në një enë, përmbi ia hedhim ujin e vakët dhe mbuloni me një kapak, e lëni derisa të fryhet.

Bollgurit të fryer ia hedhim domatet e vogla, kripën, borzilokun dhe e përziejmë gjellën.

Pastaj ia shtojmë patëllxhanat dhe e vazhdojmë fërgimin në zjarr mesatar.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPasul me mish të terur
Artikulli tjetërPilaf pak më ndryshe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu