Gjellë me pule dhe patate

spot_imgspot_img

Perbersit:
Pjese nga pula (jo mish i bardhe)
4-5 patate
1 qepë
2-3 thelbinjë hudhër
4-5 luge ajvar (salce specash)
piper i kuq
piper i zi
kripë
vegete.

Pergatitja:
Ne nje ene te thelle qesim qepen e grir ne 100 ml vaj dhe fergojme derisa te zbutet qepa.
Shtojme pjeset e mishit te pules,fergojme pak,shtojme thlepinjet e hudhres te grire.
Shtojme ajvarin,melmesat,dhe mbulojme me uje derisa te mbulohet mishi.
Ziejme per 30 minuta ne zjarre te ngadalshem.
Pastaj shtojme patatet e qeruara dhe grira ne pjese me te medha, ziejme edhe per 30 minuta.Nese zihet ne temp te ulet edhe lengu i gjelles do te jete me i trashe.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPasul
Artikulli tjetërQofte me domate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu