Gjellë me qiqrra

spot_imgspot_img

Perberist:
1 gotë qiqra
1 qepë
1 spec i kuq
2 karrota
4-5 copa domate të vogla
1 patate
kripë
erëza sipas dëshirës.

Pergatitja:

Futen qiqrat në ujë gjatë gjithë natës.
Copëtohen qepa, karrotat, patatja dhe domatet.
Në një tenxhere ziejmë qiqrat.
Në një tigan ndaras skuqim qepën, specin, karrotat dhe pataten. Pastaj shtojmë domatet dhe kripën së bashku me erëzat e zgjedhura.
Fusim fërgesën me perime në tenxheren ku ndodhen qiqrrat.
I lëmë të ziejnë për rreth 30 minuta dhe janë gati për servim.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte të Veshura me Susam
Artikulli tjetërPatate me brokoli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu