Japrak me gjethe rrushi

spot_imgspot_img

Perbersit:
gjethe rrush
një gotë uji oriz
½ kg qepe te njoma
2 tufa nenexhik
piper i zi
spinaq dhe lakra të tjera
5 copë hudhëra të njoma.

Pergatitja:
Gjetet e rrushit i ziejmë derisa të marrin valë.

Më pas i lëmë të kullojnë.

Grijmë qepët e njoma dhe i vendosim për t’u skuqur.

Më pas i hedhim erëzat dhe spinaqin( lakrat e tjera) dhe i trazojmë.

Në fund shtojmë orizin dhe i përziejmë mirë.

Do t’i hedhim masës që përgatitëm një gotë ujë që orizi të ziejë.

E heqim nga zjarri dhe e lëmë masën të ftohet pak dhe fillojmë që t’i mbledhim një nga një me gjethet e rrushit.

Mbasi i kemi mbaruar procesin e mbledhjes i vendosim në një tenxhere ku do të shtojmë pak ujë dhe vaj ulliri.

Pasi kemi mbaruar me shtrirjen e japrakëve i vendosim sipër një pjatë të rëndë.

Zjarri duhet të jetë në temperaturë të ulët në mënyrë që japrakët të zien ngadalë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKërpudha të mbushura
Artikulli tjetërPatate të pjekura me vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu