Kërpudha të mbushura

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 kg kërpudha
2 tuba spinaq
1 spec i gjelber
1 spec i kuq
kaçkavall
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Pergatitja:
Spinaqin e pastroni, e preni në copa të vogla, e vendosni në tigan me vaj dhe e fërgoni.

Pastaj ia shtoni specat e grirë, kripën dhe biberin e zi.

Kërpudhave ia largoni pjesën e sipërme dhe i rëndisni në tepsi.

Pëmbi secilës kërpudhë ia derdhni pak vaj vegjetal, i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për rreth 12 minuta.

Pas pjekjës 12 minutëshe ia vendosni kërpudhave spinaqin e fërguar, pak kaçkavall dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të shkrihet kaçkavalli.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë pule
Artikulli tjetërJaprak me gjethe rrushi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu