Kek me djathë dhe çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 230 gr krem djathi (i zbutur)
  • 3/4 filxhan sheqer (i bardhë)
  • 3 kokrra vezë
  • 1/4 filxhan gjalpë
  • 2 filxhan çokollatë (copa të vogla, gjysmë të ëmbla)
  • 2/3 filxhan miell
  • 1/2 lugë çaji pluhur pjekës
  • 1/4 lugë çaji kripë

Përgatitja:

Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. E lyejmë me yndyrë tepsinë ku do të pjekim. Përziejmë djathin me 1/4 filxhan sheqer dhe 1 vezë dhe i rrahim derisa të zbuten

Hedhim një filxhan copa çokollatë në përzierjen e djathit krem. E lemë mënjanë

E mbushim tiganin me ujë dhe e lemë derisa të vlojë. Fikim nxehtësinë dhe vendosim një tas provë ngrohjeje mbi ujë

Në një tas përziejmë gjalpë me kupën e mbetur të copave të çokollatës. I përziejmë derisa të shkrihen dhe përzihen së bashku. Zhysim në përzierje gjysmë filxhan sheqer dhe 2 vezë. Bëjmë bashkë miellin, pluhurin e pjekjes dhe kripën

I përziejmë në çokollatë derisa përzierja të jetë kompakte. Hedhim gjysmën e brumit në tiganin e përgatitur për pjekje. Shpërndajmë përzierjen e djathit krem mbi shtresën e çokollatës

I hedhim sipër përzierjen e çokollatës (nuk ka nevojë të mbulojë krejtësisht shtresën e djathit krem) Duke përdorur një thikë, shtjellim shtresën e sipërme të çokollatës në djathin krem

E pjekim në furrën e nxehur më parë në 175 gradë C, për 25 deri në 30 minuta. E lemë të ftohet tërësisht E presim në 12 deri në 16 pjesë. E vendosim në frigorifer ose në ngrirje


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPITE ME KUNGULL
Artikulli tjetërPetulla të shpejta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu