PITE ME KUNGULL

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 700gr miell,
  • 1kg tul kungulli,
  • 1/4kg gjalpë,
  • qumësht,
  • 1 sheqer vanilje,
  • 2-3luge sheqer,
  • kripë.

Hapat

Zinet brumi i butë me miell të situr, sikurse për çdo pite. Pasi të pushoj pak, brumi ndahet në toptha të vegjël të cilët hapen me tëhollues duke i përmillur vazhdimisht dhe petët e hapura piqen mbi pllakë shporeti.

Në ndërkohë kungulli i njomë grryhet me lugë ose në rende. Në tenxhere hidhet një lugë gjalpë ose vaj dhe në yndyrën e nxehtë, hidhet kungulli. Shtohet sheqer sipas dëshirës, sheqer vanile, në maj të gishtërinjëve kripë dhe duke e përzier shtohet pak nga pak qumësht.

Kungulli zien gjersa të jetë zbutur mirë. Veçan tunden 3-4 vezë dhe I shtohen kungullit të ftohur. Tepsia lyhet me yndyrë dhe shtrohet një petë e cila spërkatet me yndyrë, mbi petë hidhet kungull i përgaditur, mbi kungull petë e lyer me yndyrë dhe rradhë petë e lyer me yndyrë-kungull gjersa të hargjohet e tërë masa.

Në fund vehet peta e cila lyhet mirë me yndyrë dhe qumësht. Para se të piqet, shpohet në disa vende me piru. Pitja me kungull piqet në furrë me temperaturë 200 gradë C, e si të largohet nga furra, spërkatet me qumësht, mbulohet për pak kohë dhe shërbehet e nxehtë e ndarë në katrorë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu