Petulla të shpejta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 20 luge miell,
  • 3 vezë,
  • 200 ml kos,
  • 1 pluhur,
  • Pak kripë,
  • Pak sheqer.

Hapat

Te gjithe perbersit perzihen ne nje ene te madhe,derisa behet nje qull i trashe.

Ne nje tigan te thelle ngrohim ne max vajin,marim me luge nga masa dhe qesim ne vaj te nxehte,ulim temp dhe fergojme per 3-4 minuta(vaji duhet te jete ne sasi te bollshme qe petullat te notojne vete ne vaj).

Servojme te nxehta me kos,djath,suxhuk etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me djathë dhe çokollatë
Artikulli tjetërPite me lakra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu