Sallatë pule

spot_imgspot_img

Perbersit:
2 gota fide
3 gota uje te pules
gjysmë pulë
2 speca te kuq
4 copa turshi
5 fije majdanoz
gjysme gote të çajit vaj vegjetal
gjysem limoni.

Pergatitja:
Pulën e ziejmë në një tenxhere, fidet i fërgojmë në një tigan përmbi ia derdhim ujin e pulës.

Pas zierjës së pulës, pulën e ndajmë në copa të vogla dhe ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend.

Sallatën e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakDomate të mbushura me kima
Artikulli tjetërKërpudha të mbushura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu