Kofsh pule me patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pako kofshë pule.

Për sos:

  • 1 luge te gjelles salcë e specave,
  • 2 luge te gjelles vaj vegjetal,
  • 2 luge ujë,
  • 1 hudhëra,
  • kripë dhe piper i zi,
  • biber i kuq,
  • 2 patate.

Hapat:

Përbërësıt e sosit i përziejmë dhe i lyejmë kofshat me sos.

I rëndisim në tepsi, patatet i qërojme dhe në një pjesë të tepsis i vendosim.

Përmbi ia derdhim kripën dhe 2 luge te gjelles vaj vegjetal dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180-200 gradë celsius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me salcё
Artikulli tjetërFileta viçi me zarzavate pikante

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu