Kofsha pule të skuqura në mënyrë Amerikane

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 kofsha pule të mëdha,
  • 1 l vaj kikiriku,
  • miks erëzash (paprika, piper i zi, hudhër e thatë e bluar, pluhur rozmarine),
  • kripë.

Përgatitja:

Kofshët e pulës i pastroni mirë dhe u thani ujin e tepërt me letër kuzhine, pastaj i lyeni mirë me kripë dhe miksin e erëzave sipas dëshirës.

Në një enë të thellë të përshtatshme për furrë hidhni vajin dhe vendosni në furrë të nxehet mirë në 180°. Kur ta shikoni që është gati shtoni në të kofshët e pulës, mbulojini me kapak dhe lërini të skuqen për rreth 2 orë të mira derisa të kenë marrë ngjyrën e kuqërremtë.

Hiqini, kullojini nga vaji duke i lënë në një pjatë me letër kuzhine poshtë.,
Shërbejini me patate furre, patate të tiganisura ose me ç’të dëshironi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPallaqinka me mjaltë
Artikulli tjetërMish pule me hudhër

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu