Kofshë Pule në Salcë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 qepe
150 gr kerpudha te konzervuara
800 gr kofshe pule
3 thelpinje hudher
biber,vaj ,
4 luge ajvar
200 gr ajke kuzhine
20 gr margarine
20 gr miell

Përgatitja:
Grihen imet qepa, kerpudhat dhe thelpinjet e hudhres. Mishin e marinojme me kripe, biber, hudher pluhur dhe vaj te kuzhines. Qepen e kaverdisim me vaj derisa te merr ngjyre te kristalt dhe pastaj shtojme mishin e larguar nga eshtrat dhe e kaverdisim se bashku derisa te zbutet mishi. Ne nderkohe mund te shtojme ndonje filgjan te vogel uje por me kusht qe ne fund ai te jete shteruar i teri. Ne nje tigan nxejme margarine dhe ne te qesim miellin dhe kete mase ia shtojem mishit dhe ajken  e kuzhines  dhe e perziejme derisa te trashet lengu. Krejt ne fund ia shtojme ajvarin dhe e leme dhe per pak minuta te vloj dhe eshte e gatshme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMusaka
Artikulli tjetërTave me Pilaf

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu