Comlek me mish viçi

spot_imgspot_img

Perberesit:

1 kg qepe te vogla ose qepujka
mish vici sipas personave 500 g
vaj ulliri 1 filxhan kafeje
salce domate ose domate 2 luge gjelle
hudhra te qeruara,
dafine 4 gjethe
kripe dhe piper i zi
pak kanell per arome.

Pergatitja:

Skuqim mishin ne nje tenxhere me vaj dhe pastaj i largojme

Aty skuqim me radhe edhe qepet e vogla te gjitha nje nga nje

Ne nje tenxhere tjeter shtojme perberesit qepet, hudhrat, salcen e domates, kripen, dafinen piperin e zi dhe 1 maj luge kafe kanell

I perziejme se bashku dhe ishtojme lart mishin.

e mbulojme me uje dhe e veme te vloje.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu