Krelan me perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 kunguj
  • 3 vezë
  • 1 gotë miell
  • 1 lugë çaji pluhur për pjekje
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • Pak koper
  • 200 gram gjizë
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Grini kungullin. Pastaj, shtrydhni kungullin.

Shtoni vezët, miellin, pluhurin për pjekje, gjizën, zarzavatet dhe erëzat dhe përzieni.

Lyjeni tepsin me vajë dhe derdhni përzierjen.

Spërkatni me fara susami dhe piqeni për 45 minuta në temeraturë 185 gradë. Shijoni me knaqësi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me djathë
Artikulli tjetërBukë klasike

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu