Bukë klasike

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 6 gota miell
  • 2.5 gota ujë të ngrohtë
  • 1/2 filxhan qumësht i ngrohtë
  • 1 pako tharm buke
  • 3 lugë mesatare sheqer
  • 2 lugë mesatare kripë

Përgaditja:

Vendosëni qumështin e ngrohtë, ujin e ngrohtë,tharmin e bukës dhe sheqerin në një enë të thellë. Përziejini mirë dhe lërini për disa minuta.

Pastaj shtoni kripë në të. Shtoni miellin gradualisht duke hedhur miell. Në këtë fazë, sigurohuni që të shtoni miellin në një mënyrë të kontrolluar.

Pastaj gatuajeni mirë dhe bëni një brumë që nuk ngjitet në dorë. Pastaj mbulojeni me ndihmën e llastiku te kuzhinës në mënyrë hermetike dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës për 1 – 1.5 orë.

Merrni  brumin që është duke pushuar dhe ndani  në 5 copa të barabarta.

Butësisht ngjeshni brumin dhe formoni bukët .

Transferoni bukët në tepsi me letër pjekjeje. Gërvishtni mesin me një thikë.

Lyejeni paksa dhe vendosni një enë rezistente ndaj nxehtësisë të mbushur me ujë brenda furrës së parangrohur me 200 gradë.

Pastaj piqeni bukën tuaj. Gatuani për rreth 30-35 minuta derisa korja të jetë shtypur.

Hiqeni jashtë dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës dhe konsumojeni me kënaqësi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelan me perime
Artikulli tjetërPite e lehtë me djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu