Lakra të Pjekura në Furrë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 qepë, 1 karrotë e madhe, 500gr laker e grire turshi, 50gr përshutë e tymosur, 2 gjethe dafine, 1 luge piper te kuq, hudhër pluhur, kripë, piper i zi, 300gr salsiçe, 4 patate, 2 luge margarin, 100ml qumësht, kripë, piper i zi, arra muskati.

Përgatitja:
Grijme qepen imet,pershuten e tymosur,dhe fergojme ne pak vaj derisa te zbutet qepa.

Lakren e leme ne uje te vaket per 5 minuta,kullojme.

Shtojme karroten e grire ne rende,lakren e kulluar, dhe melmesat.

Shtojme tanim pak uje dhe ziejme per 10 minuta derisa uji te shterroje.

Me pas shtojme salsicet e grira ne copeza te vogla dhe ziejme ne zjarre te ngadalshem per 20 minuta.

Me pas ne enen e qelqit zjarrerezistuese te lyer me vaj qesim lakrat e ferguara perreth,dhe ne mes puren nga patatet(patatet i qerojme,ziejme,kullojme,shtypim ne pure dhe shtojme melmesat se bashku me margarinen dhe quemshtin).

Pasi perziejme mire shtojem puren ne mes te lakrave duke vene edhe pjeset e salsiceve perreth.

Pjekim ne furre te nxehte 200 grade edhe per 20 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu