Patate me mish të bardhë dhe hopla

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg mish i bardhe pule
500 gr patate
1 lugë vegete
3 lugë vaj
500 ml ajkë e ëmbël

Pergaditja:
Patatet e qëruara dhe të pastruara i premë në kube të vegjël, po ashtu edhe mishin.
I përziejmë bashkë me vaj e vegetë dhe i vendosim në furrë në një tepsi që të fërgohen për 1 orë.
Pastaj ia hedhim hoplën apo ajkën e bardhë sipër nga të gjitha anët dhe i lëmë edhe për 15 min. derisa ta merr një ngjyrë pak më të mbyllur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu