Patate të Pjekura në Furrë me Djath

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1kg patate, 200gr djathë i bardhë, 2 vezë, 200ml qumësht, 3 luge ajkë e thartë (shmant, pavllake), ½ luge piper i kuq, 1 luge magdanoz i grire, kripë, piper, vaj, vegete.

Përgatitja:
Patatet i ziejme, qerojme dhe grijme ne feta te holla.

Me pas fetat e patateve i radhisim ne tepsi te lyer me vaj.

Persiper qesim perzierjen e vezes,djathit te thermuar,ajkes se tharte,melmesave(krip,piper,vegete)dhe magdanozin e grire.

Krejt ne fund sterpikim me vaj dhe pjekim ne 200 grade derisa te merr ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu