Llokuma me djathë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gotë jogurt,
  • 1 gotë të çajit kaçkavall,
  • 1 gotë të çajit djathë,
  • Gjysmë gote ujë,
  • 1 pluhur pjekje,
  • Miell.

Hapat:

Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë dhe do të përfitojmë një brumë të butë

Brumin e hapim më ndihmë të t’holluesit dhe e premë në copa të vogla

Llokumat i vendosim në tigan ose tenxhere të thellë për ti pjekur në të dy anët

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu