Tortë e njelmët me mish pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300 gr brumë sfoliat,
  • 500 gr mish pule,
  • 200 gr kërpudha,
  • 150 gr krem djathe,
  • 3 vezë,
  • 1 decilitër ajkë,
  • 30 gr susam,
  • 5 lugë vaj,
  • sos curry,
  • Biber i zi.

Hapat:

Mishi i bardhë i pulës bluhet në makinë për bluarjën e mishit, ndërsa kërpudhat priten në rriska.

Në pak vaj kaurdiset mishi i pulës, pastaj shtohen kërpudhat dhe kaurdisen derisa të zbuten kërpudhat dhe derisa të shterrët lëngu i tepërt.

Nga fundi i kaurdisjës shtohet salca curry dhe shtohen mëlmesat, sipas shijës.

Në enë të veçantë tunden 2 vezë, ajka dhe krem djathi, brumi sfoliat t’hollohet në trashësi 0,5 centimetër.

Tava e rrumbullakët, jo e thellë, lyhet me vaj dhe fundi i saj e pjesët anësore mbulohen me brumë sfoliat.

Përmbi brumin sfoliat hedhet masa nga krem djathi, e pastaj shtrihet njëtrajtshëm mishi i kaurdisur i pulës dhe kërpudhat e kaurdisura.

Rrethi i brumit lyhet me vezën e tundur dhe përmbi hedhet susam, torta e njelmët pjekët derisa të skuqet, në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLlokuma me djathë
Artikulli tjetërPite e lehtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu