Meze

spot_imgspot_img

Përbërësit :

  • Proshutë
  • Suxhuk
  • Kashkavall

Pëtgatitja

Proshutën e prejm në fletë të holla dhe e bejmë role me qellim që të duket me estetike dhe pastaj i vendosim perreth gjithë pijatës , pastaj presim suxhukun ne kend që të marri një form më estetike dhe të kaloj rutinen e prerjes me metodën rrethore .

Kashkavallin të përngjajshëm me trekëndeshin dhe e vendosim në qendër të pijates së bashku me një topë dekurues të formuar nga marulla dhe djathi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu