Pulë me Portokall

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 pule mesatare,
1 portokall me feta,
lengun e 3 portokallave,
1/2 limoni, lengun,
1 qepe e grire,
1 lug caji gjalp,
vaj ulliri,
kripe e piper.

Përgatitja:
Nxehim gjalpë dhe vaj dhe me të skuqim qepën. Pastaj hedhim pulën në tenxhere, të cilën ne e kemi prerë në pjesë. Lejme të skuqet për rreth 20 minuta derisa të marrë ngjyrë. Shtojm lëngun e portokallit dhe limonit. Shtoni kripë, piper dhe një gjysmë gotë me ujë dhe e lëjmë të ziejë. Pas 20 minutash hedhim fetat e portokallit në tenxhere, e mbulojme dhe e lëjmë të ziej për 15 minuta të tjera.

Gjellë e shijshme dhe të lehtë për drekë me mish pule dhe salcë portokalli.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte
Artikulli tjetërTavë Kosi me Mish Pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu