Mish i bardhë me qumësht

spot_imgspot_img

Perbersit:
400 gr mish i bardhe pule
100 ml supë pule
200 ml qumësht
2 luge miell
1 luge magdanoz i grire
1 thelb hudhër
kripë
piper i zi.

Pergatitja:
Filete e pules i prejme ne pjese sipas deshires dhe kriposim dhe piperosim.
Filete i kalojme neper miell.
Ne nje tigan qesim vaj ulliri,hudhren e grire dhe fergojme derisa te zbutet hudhra.
Shtojme filete e pules,fergojme nga te dyja anet derisa te marrin ngjyre te kuqrremt ne temp te ulet.
Pastaj rrisim temp,shtojme supen e pules ose vene te bardhe.
Masa do te trashet nga miellin ne filete e pules,dhe pasi masa trashet mjaftueshem,shtojme dhe qumeshtin dhe ziejme edhe per disa minuta.
Ne fund shtojme magdanozin e grire dhe servojme me sallate,patatina etj.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish pule me perime
Artikulli tjetërPulë pikante me Xhenxhefil

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu