Mish pule në tela

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 750 gram kofshë pule
  • Pak lëng portokalli
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1.5 lugë kos
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • 1 degë me rozmarinë të freskët

Përgatitja:

Pritisi këmbët e pulës në kube të vogla.

Shtoni kosin, lëngun e portokallit, vajin e ullirit në një enë dhe përzieni.

Hidhni këmbët e pulës në përzierje dhe sigurohuni që ato të jenë njomura plotësisht. Ndani gjethet e rozmarinës dhe përzieni me salcën.

Vendosni në frigorifer për 30 minuta. Pastaj, nxejeni furrën  në 180 gradë.

Vendosni kofshët në tela dhe vendosini në enë për 2-3 minuta për të filtruar salcën shtesë.

Vendosni kungull në tel, gatuajini në furrë duke e kthyer çdo 10-15 minuta. Kjo është ajo, ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPeshk me limon
Artikulli tjetërTako meksikane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu