Mish qingji në furrë

spot_imgspot_img

Perbersit:
750 gr mish qengji
qepë të vogla
speca te kuq
hudhër
domate
Biber i zi
vaj vegjetal
kripë.

Pergatitja:
Mishin e vendosim në tavë, përmbi ia vendosim të gjithë përbërësit e zvogluar.

Së fundmi ia derdhim vajin vegjetal, enën e pjekjës e mbulojmë me një letër dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish pule me hudhër
Artikulli tjetërBukë e shtëpis

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu