Pogaqe të vogla

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 150 gram gjalpë
  • 3⁄4 filxhan qumësht të ngrohtë
  • 1 vezë
  • 1⁄2 filxhan me ujë të ngrohtë
  • 1.5 lugë sheqer
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë maja
  • 3 -3,5 gota miell

Për sipër:

  • 1 lugë susami
  • 1 verdhë veze

Përmbajtja:

Shkrihet gjalpi në një tigan të vogël.

Lëreni të ftohet për disa minuta pas shkrirjes.

Pas ftohjes, hidhni qumështin e ngrohtë, vezët, majanë, pak ujë, gjalpin e shkrirë dhe sheqerin në një enë të thellë.

Pasi të përzihen mirë, shtoni miellin pak nga pak dhe filloni të zijeni. Në këtë fazë, shtoni pjesën tjetër të ujit nëse keni nevojë për të. Shtoni kripë dhe bëni një brumë të butë që nuk ngjitet në dorë.

Vendosni brumin që keni marrë në një enë të pastër dhe mbulojeni në mënyrë që të jetë hermetike. Fermentoni për 1 orë në temperaturën e dhomës.

Masen e pregaditurë, ndane në kuleq të vegjël dhe vendosini në tepsi.

Mbulojeni dhe lëreni për fermentim të dytë për 15-20 minuta në temperaturën e dhomës.

Pastaj, spërkatni me të verdhën e vezës, spërkatni me farat e susamit dhe piqeni në furrën e nxehur në 180 gradë për 20-25 minuta derisa të marrë ngjyrë kafe të artë.

Hiqeni jashtë dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës për një kohë dhe konsumojeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë Shtëpije
Artikulli tjetërPallaqinka me gjalpë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu