Patate me kërpudha dhe presh

spot_imgspot_img

Perbersit:
800 gr patate
400 gr kërpudha
1 presh
1 lugë borzilok
1 vezë
50 ml qumësht
100 gr djathë parmezan
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Pergatitja:
Së pari kërpudhat i premë dhe i skuqim në vaj vegjetal.

Pasi të jenë skuqur i shtojmë pak kripë, biber të zi dhe borzilok.

Në anën tjetër patatet i presim në formë të rrumbullakët me trashësi rreth 2mm.

Tepsinë e lyejmë pak me vaj vegjetal, i vendosim gjysmën e patateve, i kriposim.

Pastaj i shtojmë kërpudhat bashke me preshë të prerë me trashësi rreth 2mm, dhe në fund shtojmë patatet e mbetura.

I mbulojmë me folie alumini, i pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta.

Pastaj ia largojmë dhe ia shtojmë qumështin me vezët e tunudra dhe djathin parmezan. Në këtë mënyrë vazhdon pjekja edhe për rreth 10 minuta të tjera.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjoks pule me limon dhe erëza
Artikulli tjetërBishtaja – Boranija

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu