Patate me kungullesha të skuqura

spot_imgspot_img

Perbersit:

500 gr patate
2 lugë vaj vegjetal
4 kungullesha
1 qepë
2 thelpinj hudhre
400 gr domate
1 lugë borzilok
2 lugë çaji Rigon
60 gr thërrime buke
60 gr djathë.

Pergatitja:

Preni patatet në copa të mëdhaja, futini në një enë me ujë të vluar dhe pasi të zihen, kullojini.

Ndajini në katër pjata të vogla, ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni kungulleshkat, trazojeni derisa të skuqen mirë. Pastaj, shtoni patatet.

Nxehni sërish vajin për të skuqur qepët, borzilokun dhe rigonin përzieni derisa të zbuten të gjitha së bashku.

Sipër tyre hidhni patatet dhe kungulleshkat, masën e përgatitur spërkateni thërime buke të thekura dhe djathë dhe futini të piqen për 15 minuta, derisa djathi të jetë shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Djath
Artikulli tjetërToptha me Mish të Bluar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu