Patate në tavë

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 patate
1 Krem
kaçkavall
kripë.

Pergatitja:
Patatet preni në copa të holla me e thikë ose me ndihmë të formuesit.
Patetet i vendosni në një tavë, përmbi ia derdhni kremin dhe kripën.
Patetet i vëni në furrë për pjekje rreth 10 minuta, pas pjekjës ia hedhni kaçkavallin përmbi.
Tavën e vëni prap në furrë për pjekje rreth 5 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMantia me patate
Artikulli tjetërRrepa dhe patate të pjekura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu