Rrepa dhe patate të pjekura

spot_imgspot_img

Perbersit:

400 gr patate
2 qepë
1 rrepa të bardha
250 ml kos
2 lugë salcë
Biber i zi.

Pergatitja:
Preni patatet në formë flete, vendosni me radhë, patatet, qepët dhe rrepën në një shtresë të lyer me pak vaj.
Merrni kosin, salcën, biber e zi hidheni së bashku në një tas dhe pastaj përzieni me kujdes.
Mbuloni tavën, futeni të pjekët në temperaturën 180 gradë celsius për rreth 30 minuta.
Pas 30 minutëshe, largojani kapakun dhe lëreni edhe për 20 minuta të tjera të pjekët, derisa përimet të jenë pjekur mirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPatate në tavë
Artikulli tjetërQofte me Salce te Bardhe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu