Peshk me limon

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 Peshk
  • 2 lugë vaj ulliri
  • 1 kokërr hudhër
  • 1 fetë limon
  • 1/4 filxhan çaj kripë

Për dekorim:

  • 1 lugë çaji gjalpë
  • 4 degë majdanoz

Përgatitja:

Lani peshkun ,thelpinjët e hudhres preni  hollë, përzieni me shtimin e vajit të ullirit,kripos peshkun dhe vendoseni në një tavë me letër kuzhine.

Përhapni vajin e ullirit dhe thelpinjët e hudhrës në tavë dhe vendosni një fetë limoni. Piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë për rreth 20 minuta.

Pritini imët gjethet e majdanozit . Vendosni gjethet e majdanozit të përzier me gjalpin që keni shkrirë në zjarr të ulët dhe shtoni ne pijatën e peshkut për dekorim .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSalmon furre
Artikulli tjetërMish pule në tela

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu