Pite e lehtë me djathë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • Petë të gatshme
  • 1 filxhan qumësht
  • 2 copë vezë
  • 1/2 filxhan çaji vaj
  • 1 lugë çaji kripë
  • 2 gota djathë i bardhë i grirë
  • 1/2  pako majdanoz të copëtuar
  • 2 gota kashkavall  i grirë

Përgaditja:

Vendoseni tepsin që do të përdorni në një furrë me temperatur të ulët dhe vendosni petë në mënyrë që skajet të dalin nga tepsia.

Përzieni qumështin, vezët, vajin dhe kripën në një enë të madhe.

Pritini pjesët e mbetura të brumit në copa dhe zhytni brumin në përzierjen e vezëve.

Pritini copat sipër brumit në tepsi dhe e përhapni në brumin që keni zhytur në masen me vezë dhe shtoni djathin e bardhë të grirë, majdanozin e copëtuar dhe kashkavallin e grirë dhe përsërisni të njëjtin proces dy herë.

Ndërsa palosni brumin e tejmbushur në anët, përhapni përzierjen e vezëve mbi brumin e thatë dhe e bëni atë të ngjitet.

Futeni në furrë për pjekje


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë klasike
Artikulli tjetërPitalka pa tharm buke

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu