Pitalka pa tharm buke

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan i madh kos
  • 2 lugë çaji kripë
  • 1 qese pluhur pjekje
  • 2 gota të mëdha miell
  • ca qumësht

Përgatitja:

Hedhim miell, kripë, pluhur pjekje në një enë dhe shtojmë kos për të gatuar brumin. Formoni 3 petë.

Mbuloni enën me letër pjekje dhe vendosni petët e vijëzuara me thikë. Piqni në 200° C derisa të skuqen.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite e lehtë me djathë
Artikulli tjetërGurabija të shpejta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu