Pite me sallame

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300 gr djathë,
  • 2 te verdha te vezes,
  • kripë,
  • piper,
  • 300 gr sallame,
  • 400 gr petë për pite,
  • 30 gr gjalpë,
  • 150 gr marule,
  • 100 gr proshutë,
  • kaçkavall.

Hapat:

Djathi grimcohet në një enë, shtohet e verdha e vezës, sallamen , kripë, piper dhe përzihet mirë.Pastaj më e vogël e brumit të shkrirë në temperaturë dhome lihet për shirita dekorativ, kurse pjesa tjetër hapet në kore të mjaftueshme për të mbuluar pjesën e poshtme të enës metalike ose tepsisë.

Korja vihet në enën të lyer me gjalpë, mbi copën e dytë radhitet përshuta e copëtuar dhe gjysma e djathit.

Mbi ta vihet marulja e larë dhe e tharë mirë, mbi sallatën radhitet përshuta dhe djathi i mbetur.

Mbulohet me fletë kaçkavalli, kthehen skajet e brumit dhe bëhet kurorë dhe mbi të vihen shirita decorative të brumit.

Shiritat e brumit lyhen me të verdhen e vezës, mbi byrekun radhiten copa gjalpi dhe piqet për 40 minuta në një furrë të nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMufina me përshutë dhe speca
Artikulli tjetërKërpudha në brumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu