Pulë e pjekur me patate

spot_imgspot_img
  • 5-6 copë patate
  • 1 lugë çaji kripë
  • 2 lugë çaji piper i kuq
  •  lugë çaji trumzë
  • 2 lugë çaji qimnon
  • 2 lugë çaji piper i zi
  • 4 lugë vaj ulliri
  • 1 hudhër
  • 1 limon
Për mish pulë:
  • 1 pulë madhësi mesatare

Përgatitja:

Lani mishin e pulës mirë

Qëroni hudhrën dhe vendosni  në disa pjesë ndryshme të pulës.

Shtrydhni lëngun e limonit dhe fërkoni mirë pulën me këtë ujë. Sigurohuni që pula të ketë lëng limoni në të gjitha pjesët. Fërkoni pulën me pjesën e brendshme të limonit që shtrydhni.

Më pas shtypni 1 lugë çaji sheqer pluhur në pëllëmbën tuaj dhe përhapeni në të gjithë pulën që e fërkoni me limon.

Mbushni 2/3 e shishes të qelqit me ujë dhe vendoseni pulën në shishe. Kini shumë kujdes që goja e shishes të mbetet e hapur.

Vendoseni pulën në një tepsi me letër kuzhine

Lani patatet dhe coptoni

Hedhni të gjitha erëzat e nevojshme dhe vajin e ullirit ne patate.

Vendosni patatet në tepsin e pulës

Vendoseni tepsinë në një furrë të parangrohur 200 gradë dhe lëreni të gatuhet për 1 orë. Patatet do të gatuhen me ujë të rrjedhshëm nga mishi i pulës.

Në fund të kohës së gatimit, hiqeni tepsinë nga furra. Hiqeni me kujdes pulën nga shishja dhe vendoseni në një pjatë shërbyese. Vendosini patatet rreth e rrotull dhe shërbejeni të nxehtë


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu