Pulë me miell misri në tavë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

1 kg krih pule
4-5 luge miell misri
100 ml vaj
kripë
piper i zi
vegete
100 ml qepë

Pergatitja:

Mishin e pules e ziejm me uje te kripur.

Ne tave qesim qepen e grire imet dhe vajin dhe fergojme ngadale derisa qepa te zbutet mire(kujdes mos digjet).

Ne tave shtojme miellin,perziejme per pak,shtojme vegete(mos teprojme sspse mishi veq eshte zier me ujin e kripur sipas shijes).

Shtojme lengun ne te cilin eshte zier mishi i pules dhe ne fund shtojme pjeset e mishit te pules (edhe me mire nese keni pule fshati te cilen e coptpjme ne pjese para se ta ziejme ).

Taven e fusim ne furre 200 grade per 15-20 minuta derisa te vloje mire dhe te formoje nje si shtrese persiper.(nje nga ushqimet me te shpejta qe mund te pergadisni per dreke.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFileto Pule
Artikulli tjetërPulë me Birrë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu