Tavë Kosi me Mish Pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1.5 kg pule e prere ne copa,
  • 2 limona,
  • 1 filxhan caji vaj ulliri,
  • 2-3 lug.s. gjalp,
  • 500 gr kos,
  • 4 veze,
  • kripe e piper.

Përgatitja:

Lajme mishin e pules, e thajme dhe i hedhim kripe e piper, lengun e limonit. I vendosim copat e mishit ne tepsi dhe i mbulojme me vajin e ullirit, gjalpin dhe pak uje. E fusim ne furre dhe e leme te piqet per nje ore ne 180*C.

Sapo te piqet e heqim nga furra. Perziejme kosin me vezet e rrahura, dhe me 2-3 lug uje. Hedhim pak kripe e piper nese nevojitet dhe me kete mase mbulojme mishin e pules qe kemi ne tepsi dhe e fusim ne furre perseri qe te piqet derisa te trashet salca.

Ju befte mire !


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë me Portokall
Artikulli tjetërKrahë Pule në Parmezan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu