Pulë me salcë limoni

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 750 gr mish gjoks pule,
  • 1 lëng limoni,
  • 4 lugë vaj vegjetal,
  • 50 gr miell,
  • 150 ml qumësht,
  • 500 gr spinaq,
  • 40 gr gjalpë,
  • kripë.

Hapat:

Nxeheni vajin në zjarr normal, në një tigan të madh.

Kalojeni pulën në miell, lyejni mirë dhe fërgoni në vaj për 5 minuta, derisa të marrë pak ngjyrë.

Lageni me limon, kripen dhe lëreni në zjarr për 2 minuta të tjera, shtoni qumështin dhe vazhdojeni gatimin për 5-8 minuta derisa mishi të bëhet mirë dhe salca të jetë trashur.

Gjatë gatimit të pulës, zieni spinaqin në një tenxhere me ujë të vluar për 5 minuta, derisa të zbutet.

Kullojeni dhe shtrydheni që të eliminoni ujin e tepërt, tretni gjalpin në një tenxhere mesatare, fërgoni spinaqin në zjarr të fortë për 2-3 minuta.

Ndajeni pulën nëpër pjata të veçanta, hidhni gjalpë spinaqit dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPicë e shpejtë
Artikulli tjetërPicë shtëpije

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu