Pulë në furrë me patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 Pule,
  • 2 Thelpi hurdhra,
  • 8-9 Patate,
  • 2 Karota,
  • Krip,piper te zi,rigon,vaj,
  • 3-4 Luge gjelle mustard,
  • Lengun e 1 limoni.

Përgatitja:

Grime patatet,karotat i hedhim ne tepesi veme pulen dhe hedhim uje dhe i pjekim ne 200 grade per 40 minuta.

Hedhim ne mikser (bleder) hurdherat krip,piper,vaj,rigon,lengun e limonit dhe mustarden dhe i rrahim per 1 minute dhe pastaj e hedhim te gjella i trazojme mire nese duan uje hedhim dhe pak dhe i pjekim prape per 20 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me vishlle
Artikulli tjetërRole me mish të bluar dhe vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu