Qepë të mbushura me mish

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 qepë
1 lugë të gjellës Salce domate
1 lugë Biber i zi
1,5 gota oriz
100 gr mish
1 lugë kripë
1 domate
2 speca
4 tuba majdanoz
PËRMBI
Uthëll
2,5 gota ujë të vakët.

Pergatitja:

Qepët qërroni, largojani pjesën e brendshme, e preni në copa të vogla dhe e fërgoni.

Qepët përzieni me përbërësit e tjerë dhe i fërgoni, qepët i mbushëni me këtë përzierje.

Në tenxhere i rëndisni qepët dhe përmbi ia derdhni ujin e vakët dhe uthëllën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu